Pirates Awards

2018 RECIPIENT PIRATES AWARD / TROPHY
Jedi Morland Janes Wellington LC – Arden Cup
Julia Borlase Wellington SC – Audrey Pearce Bowl
Julia Borlase Highest Fina Points – Lewis Salek Cup
Isabelle Douglas Most Improved
Samuel Coster Scallywag of the Year – Karori Junior Cup
Maia McKee Buccaneer of the year – Kelburn Cup
Sophie Bell Bandit of the year – Moncrieff Cup
Catherine Sonerson Yellowbeard of the year- Intermediate Cup
Isabella Valentine Redbeard of the year – Karen Cup
Joseph Stewart Blackbeard of the year- Dyett Cup

2017 RECIPIENT PIRATES AWARD / TROPHY
Amy McHardy Wellington LC – Arden Cup
Finn Harland Wellington SC – Audrey Pearce Bowl
Julia Borlase Highest Fina Points – Lewis Salek Cup
Mira McLaren Most Improved
Sophie Bell Stingray of the Year – Kelburn Cup
Anna Tandy Electric Eel of the year – Moncrieff Cup, junior girls
Sophie Sloan Seahawk of the year – Intermediate Grade
Daniel Coster Hammerhead of the year- Karen Cup, girls under 15
Jedi Morland Janes Tigershark of the year – Dyett Challenge Cup

2016 RECIPIENT PIRATES AWARD / TROPHY
Jedi Morland Janes Wellington LC – Arden Cup
Jedi Morland Janes Wellington SC – Audrey Pearce Bowl
Sarah O’Connor Highest Fina Points – Lewis Salek Cup
Oli Hercus Stingray of the Year – Kelburn Cup
Sophie Sloan Electric Eel of the year – Moncrieff Cup, junior girls
Daniel Luo Seahawk of the year – Intermediate Grade
Aidan Homewood Hammerhead of the year- Karen Cup, girls under 15
George Dorrington Tigershark of the year – Dyett Challenge Cup

2015 RECIPIENT PIRATES AWARD / TROPHY
Devlin Forsyth Wellington LC – Arden Cup
Alex Pampalone Wellington SC – Audrey Pearce Bowl
Alex Pampalone Highest Fina Points – Lewis Salek Cup
Zoe Hannah Stingray of the Year – Kelburn Cup
Samantha Fowler Electric Eel of the year – Moncrieff Cup, junior girls
Louise Cameron Seahawk of the year – Intermediate Grade
Claudia Fraser Hammerhead of the year- Karen Cup, girls under 15
Aleisha Mitchell Tigershark of the year – Dyett Challenge Cup

2014 RECIPIENT PIRATES AWARD / TROPHY
Devlin Forsyth Wellington LC – Arden Cup
James Overall Wellington SC – Audrey Pearce Bowl
Ted Taylor Highest Fina Points – Lewis Salek Cup
Tom Hercus Stingray of the Year – Kelburn Cup
Maia Cameron Electric Eel of the year – Moncrieff Cup, junior girls
Ryan O’Connor Seahawk of the year – Intermediate Grade
Isabell Hoist Hammerhead of the year- Karen Cup, girls under 15
Devlin Forsyth Tigershark of the year – Dyett Challenge Cup